Książki wydawnictwa Red Book


Prezentujemy wam książki papierowe i ebooki wchodzące w skład nieustannie się rozrastającego księgozbioru Wydawnictwa Red Book. Znajdują się wśród nich tytuły z niemal każdego gatunku literackiego. Staramy się w naszych działaniach wspierać młodych autorów pragnących podzielić się swoją twórczością z czytelnikami, oraz zgromadzić wierne grono czytelników, którzy będą wracali do naszego wydawnictwa by sięgnąć po kolejne wydania.

Okładka książki Meteor

Jakaś kometa sunęła obok, warkoczem przysłaniając widoki. Poprawiła kosmyk opadający na czoło i odbiła w lewo.

Na stole ujrzałem biały pył kosmiczny. Niewiele myśląc wciągnąłem go nosem.

Okładka książki Limes

Zabójca obserwował samotny dom pośrodku gęstych drzew. Nie płonęła ani jedna pochodnia, nigdzie nie było straży. Tylko nieprzenikniony mrok i nieznośna cisza. Miał szczęście, dom ofiar znajdował się zaledwie trzy godziny drogi od Aliso.

W oddali zawył wilk. Odpowiedziało wściekłe ujadanie psa. Gdzieś w pobliżu przebiegł lis, łypiąc białkiem oczu. Zabójca tkwił niewzruszony, raz obrany cel stanowił jego świat.

Okładka książki Tajemnica nocy Dęba

Ches ocknął się w całkowitych ciemnościach. Spojrzał na zegarek i stwierdził, że choć jest na nim godzina 10:03, to nie miał pojęcia czy przed południem czy w nocy. Zapewne w następstwie działania podanych im środków, czuł nieprzyjemny ból głowy i suchość w ustach. Nie poczuł łagodnego kołysania i nie usłyszał charakterystycznego odgłosu pracującego silnika statku, któremu towarzyszyło zawsze lekkie drżenie całego kadłuba.

Okładka książki Tajemnica nocy Dęba

Nastoletni Wojtek od dawna fascynuje się dziejami Żołnierzy Wyklętych. Nie ukrywając swej pasji, naraża się na nieprzyjemności ze strony syna byłego esbeka. Nieoczekiwanie chłopak staje twarzą w twarz z duchem Żołnierza Wyklętego, który prosi go o niezwykłą przysługę. Czy Wojciech mimo grożącego mu niebezpieczeństwa zdecyduje się pomóc niezwykłemu gościowi?

Okładka książki Nauczycielka Adama Gawrylika

Czy uważasz, że dzisiejszej Polsce potrzebny jest superbohater na miarę Supermana czy Batmana? Czy myślisz, że społeczeństwo rządzone od lat przez nieudolnych polityków i trawione patologiami władzy zasługuje na swego obrońcę? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to koniecznie przeczytaj tę książkę by poznać Karkonosa. Mściciela, który prowadzi samotną, heroiczną walkę z systemem zła od lat władającym Polską.

Okładka książki Modlitwy Wizje Proroctwa

Jarad zabiera nas w natchnioną podróż, której celem będzie na nowo odkrycie Boga, zbliżenie się do jego majestatu i refleksa nad własnym istnieniem. Zawarta w "Modlitwach" poezja skierowana jest głównie do osób głęboko wierzących, oraz tych, które swoją wiarę utraciły, odnajdą się jednak w niej również osoby nie wierzące, lecz skłonne ku zaumie i mistycyzmowi.

Okładka książki Universum narodziny D K Danteza

Świat jeszcze nigdy nie był tak bliski zagłady. Zło szerzy się coraz bardziej, coraz bardziej zatruwając serca ludzi. Stróże prawa zdają się być bezsilni, a ludzie tracą nadzieję. Właśnie w takiej chwili nadchodzi czas bohaterów. Grupa niezwykle uzdolnionych ludzi łączy swe siły w niełatwej walce o ocalenie Ziemi.

Klaudia traci rodziców i trafia do domu dziecka. Z dnia na dzień jej doskonały dotąd świat się rozpada. Robert jest tym, który pomaga jej się podnieść, zabierając część bólu na własne barki. Przywraca dawno zapomniany uśmiech. Życie jest jednak przewrotne i los stawia ich po raz kolejny na skraju przepaści, brutalnie ich rozdzielając.

Na Ziemi trwa wyniszczająca wojna pomiędzy ludźmi, a mieszkańcami podziemia. Szala zwycięstwa przechyla się raz na jedną, raz na drugą stronę, a stawką jest przetrwanie obu cywilizacji. Pokój między zwaśnionymi mieszkańcami planety może zaprowadzić jedynie Wybraniec. W walce ze złem może on liczyć na niespodziewanych sprzymierzeńców.

Okładka książki Księżyc coraz bliższy AneLLetio

Początek XX wieku. Ayabell Nathanian, rezygnując z kariery finansisty, trafia do stoczni swego ojca, by jako robotnik przyczynić się do wzniesienia największego w dziejach liniowca, w którym widzi symbol ogólnego postępu ludzkości. Parowiec przyciąga również niedbającą o narzucane konwenanse społeczne Joycy Stirling.

Młody sportowiec poszukujący zaginionego przed laty brata. Były żołnierz starający się odkupić winy przeszłości. Załamana dziewczyna, która nie może sobie przypomnieć wydarzeń sprzed swojego wypadku. Chłopak znajdujący się w szpitalu psychiatrycznym. Egzorcysta, któremu zostało powierzone niezwykłe zadanie, oraz jego były kompan próbujący udowodnić, że jest coś wart.

Okładka książki 24h Pauliny Kijas

Lily McClure ma dwadzieścia dwa lata, zaufanego przyjaciela, dobrze się uczy i wraz z tatą Johnem mieszka w Londynie. Czego chcieć więcej? Wiodą spokojne życie do czasu, gdy John zostaje porwany. Wtedy równowaga w życiu Lily zostaje zachwiana. Ludzie, do których zwraca się o pomoc nie są tymi, za kogo się podawali. Jednak pojawi się ktoś, kto będzie jej sojusznikiem.

Okładka książki Zabójczy pocałunek Eriki Kirke

Victoria Lang wiedzie spokojne życie do dnia, w którym nieświadomie ratuje obcego mężczyznę na lotnisku. Pewnie szybko zapomniałaby o całej sytuacji, gdyby nie ów gość, który włamuje się do jej domu z postanowieniem pozostania na dłużej. Przystojny arogant nie jest jednak zwykłym włamywaczem - o czym bohaterka przekona się na własnej skórze.

Okładka książki Światy Mirosława Młodawskiego

Kiedy policja Nowego Jorku nie może uchwycić płatnego mordercy, wzywa na pomoc emerytowanego policjanta. Ten ma ryzykowny plan, który wkrótce wymyka się spod kontroli i w Nowym Jorku następuje chaos.

Osobowość płatnego mordercy i policjanta zmieniają się, kiedy ci trafiają do przeszłości.

Okładka książki Wilk z Redwood Ann Lee

Przeprowadzka nigdy nie jest łatwa. Kiedy nastoletni nowojorczyk, Jonah, z ostaje zmuszony do wyprowadzki na drugi koniec kraju sądzi, że jego świat się zawalił. Na domiar złego powracają koszmary z dzieciństwa. Z każdym dniem coraz bardziej zaciera się granica pomiędzy tym, co realne, a historiami rodem z bajek. Jakby tego było mało na jego drodze musiał stanąć seryjny morderca.

Okładka książki Przywódca wilczej hordy, tom 1 Czarny Rycerz Luizy Dobrzyńskiej

Jeśli kochacie Trzech Muszkieterów, a powieść płaszcza i szpady jest bliska waszemu sercu, ta książka jest właśnie dla was. "Przywódca..." to otwarcie trylogii, której akcja toczy się w kluczowym momencie wojny stuletniej. Młody Hrabia de Bongrais doznaje zdrady od najbliższego sojusznika. Jego towarzysze zostają wymordowani, dla niego zaś szykowany jest szafot.

Wydawnictwo na skróty

Poznaj nasze wydawnictwo i wydaj z nami książkę

ikona o nas

Wydawnictwo


ikona nasze książki

Nasze książki


Wydaj z nami